You are currently viewing 2. KANTONALNO TAKMIČENJE U ŠAHU

2. KANTONALNO TAKMIČENJE U ŠAHU

🕰♟

1. Kantonalno takmičenje iz oblasti Šah u organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje, Javne ustanove Institut za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo i Šahovskog saveza KS, je održano 2. marta 2023. godine u OŠ “Grbavica l.”
    Skoro 200 osnovaca natjecalo se po trijadama u ženskim i muškim grupama. Po tri prvoplasirana u svim takmičarskim grupama dobili su medalje, a diplome će primiti nakon završetka svih natjecanja u organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje, Javne ustanove Institut za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo.
    Svi uposlenici škole na čelu sa direktorom Sedinom Kamenjaš, potrudili su se da se takmičari i njihovi pratioci osjećaju ugodno.

OŠ “Grbavica l” je imala 13 takmičara u pet takmičarskih grupa, a medalje su osvojili:
Čankušić Benjamin, 3.razred – zlato
Omerspahić Imran, 2.razred – srebro
Odžak Tarik, 7.razred – srebro i
Čankušić Sara, 7. razred – srebro.

Čestitamo svim učesnicima i želimo im puno uspjeha na predstojećim takmičenjima.