You are currently viewing 22.april-Dan planete Zemlje

22.april-Dan planete Zemlje

🌿

22.april-Dan planete Zemlje na časovima Bosanskog jezika i književnosti/ Hrvatskog jezika i književnosti / Srpskog jezika i književnosti

🌱
🌳
🌎
🌳

Učenici osmih razreda napravili su mali projekat kako bi obilježili Dan planete Zemlje. Na njemu je rađeno više od mjesec dana, kako bi izradili knjigu u Book creator-u. Projekat je realizovan na časovima lektire, s ciljem da se izbjegne tradicionalni pristup lektiri, i njena interpretacija podigne na viši nivo. Učenici su se koristili različitim inovativnim metodama u nastavi (raznolikim web-alatima, recikliranjem ukazali na zeleni način života, izrađivali planetu od materijala koje su imali kod kuće, crtali karikature, pisali kratke priče, pravili postere u Buncee web-alatu, koji su, između ostalih, naučili koristiti). Na zanimljiv način učenici su povezali lektiru “Mali princ” s Danom planete Zemlje. Svoj doprinos su dali i učenici šestih razreda te upotpunili ovaj projekat.