You are currently viewing Izvođenje radova na utopljavanju škole je u toku⚒🔨🦺

Izvođenje radova na utopljavanju škole je u toku⚒🔨🦺

🏫

U okviru projekta “Energijska efikasnost u javnim objektima Kantona Sarajevo”, krenulo se u realizaciju te rješavanje na utopljavanju naše škole.

Navedeni radovi podrazumijevat će zamjenu dotrajale stolarije, termoizolaciju fasade, djelomičnu popravku ravnog krova, ugradnju termostatskih ventila na postojeće radijatore, radove unutar kotlovnice, i to ugradnju novog gasnog kotla, plamenika, sistema regulacije, te ugradnju LED sijalica, kao i izvođenje pratećih i pripremnih radova.

Premijer Edin Forto posjetio je našu školu gdje je istakao:

“Ništa ljepše od skela na školama! Upravo je jedna od njih postavljena na ovoj osnovnoj školi. Uskoro će 570 djece sa svojim učiteljicama i nastavnicama ići u topliju, ugodniju i ljepšu školu. Nakon zamjene prozora, postavljanja termo-fasade, unapređenja centralnog grijanja i ugradnje moderne rasvjete uštedit će se energija i plaćati manji računi za struju i grijanje”.

Investitor je Kanton Sarajevo, odnosno Ministarstvo komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša KS.