NAŠI PONOSI, NAŠI TAKMIČARI

NAŠI PONOSI, NAŠI TAKMIČARI

Bližimo se polako kraju školske godine i dok sumiramo utiske još jedne izazovne godine, posebno nas raduje da s vama podjelimo radost zbog uspjeha naših učenika i učenica.
Koristimo priliku da od srca čestitamo svim učenicima i učenicama, koji su uz predan rad i marljivost tokom školske godine, u velikom broju zainteresovanih prijavljenih takmičara, ostvarili odlične i zapažene rezultate na održanim takmičenjima. Bravo, zlata vrijedna djeco! Ponosni na sve vas!

Naravno, uz vas smo i želimo svu sreću i na preostalim takmičenjima koji slijede.
Radujemo se svim vašim postignućima i daljem uspjehu.
Želimo da vas prati dobro zdravlje, da ostanete ustrajni i ulažete u sebe, jer znanje je neprocjenjivo bogatstvo.

Čestitke upućujemo i ponosnim roditeljima. Hvala vam za podršku, kao i našim kolegama i kolegicama, predmetnim nastavnicima i nastavnicama za nesebično zalaganje i rad s našim talentovanim i vrijednim učenicima i učenicama.

Direktorica i uposlenici škole

Matematika
VII razred
 HANA KOZICA,VII-2 RAZRED:
KANTONALNO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE – 6. MJESTO
FEDERALNO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE – 8. MJESTO
 ALDINA KIRLIĆ, VII-2 RAZRED:
KANTONALNO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE: 42. MJESTO
 VEDAD SIJERČIĆ, VII-1 RAZRED:
KANTONALNO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE 35. MJESTO

VIII razred
 EMIR SALČINOVIĆ, VIII-1 RAZRED:
KANTONALNO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE (u organizaciji Udruženja matematičara)-

  1. MJESTO
    FEDERALNO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE- 4. MJESTO I PLASMAN NA JUNIORSKU MATEMATIČKU OLIMPIJADU BIH

KANTONALNO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE (u organizaciji Ministarstva odgoj i obrazovanje):
VIII razred
 AJNA SOKOLOVIĆ, VIII-2 RAZRED: 39. MJESTO
 MAJDA PILAV, VIII-3 RAZRED -16. MJESTO

IX razred
 VEDAD KOZICA, IX-3 RAZRED:
KANTONALNO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE– 7. MJESTO
FEDERALNO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE -7. MJESTO I PLASMAN NA JUNIORSKU MATEMATIČKU OLIMPIJADU BIH
 ISA ŠVRAKIĆ, IX-2 RAZRED:
KANTONALNO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE– 1. MJESTO
FEDERALNO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE -11. MJESTO i PLASMAN NA JUNIORSKU MATEMATIČKU OLIMPIJADU BIH

 DENI BEZDROB, IX-2 RAZRED: 15. MJESTO

Kantonalno takmičenje iz fizike
VIII razred
 EMIR SALČINOVIĆ, VIII-1 RAZRED- 3. mjesto
 NEJLA FEJZIĆ, VIII-1 RAZRED, 27. mjesto
 HAMZA REDŽEPAGIĆ, VIII-1 RAZRED, 28. mjesto
IX razred
 VEDAD KOZICA, IX-3 RAZRED – 4. mjesto
 ISA ŠVRAKIĆ, IX-2 RAZRED – 11 mjesto
 TARIK UŽIČANIN, IX-2 RAZRED – 26. mjesto

PREOSTALO FEDERALNO TAKMIČENJE!!!

Kantonalno takmičenje iz Engleskog jezika
 IMAN SALAHOVIĆ, IX-2 razred osvojila je 10. mjesto

Kantonalno takmičenje iz Bosanskog, hrvatskog, srpskog jezika i književnosti u pisanju eseja i literaranih radova:
 MAJDA PILAV, učenica VIII-3 odjeljenja osvojila je 9. mjesto
 ENA DELALIĆ, VII-1 razred osvojila je 21. mjesto
 ORHAN MEHOVIĆ, IV-2 odjeljenja osvojio je 4.mjesto
Kantonalno takmičenje iz Vjeronauke
 MAJDA PILAV, VIII-3 razred- 21. mjesto
 EMAN ALIHODŽIĆ, IX-2 razred- 17. mjesto

Kantonalno takmičenje iz Informatike
-Ekipni rezultat, osvojeno osmo mjesto, u sastavu:

  1. RADAČA NASIR, VIII-1 RAZRED
  2. MEŠIĆ HARUN, VIII-3 RAZRED
  3. SALČINOVIĆ EMIR, VIII-1 RAZRED

-Individualni rezultati učenika:
 SALČINOVIĆ EMIR, VIII-1 RAZRED, 20. mjesto
 MEŠIĆ HARUN, VIII-3 RAZRED, 31. mjesto
 RADAČA NASIR, VIII-1 RAZRED, 33. mjesto

Kantonalno takmičenje iz Njemačkog jezika.

 FARIS MAGLAJLIJA, IX-1 RAZRED- 7. MJESTO
 ALEN STOVRAG, IX-2 RAZRED- 18. MJESTO

Ostalo:
ADIAN BEHA, učenik VI-2 razreda osvojio je 1. mjesto na Općinskom takmičenju Novo Sarajevo na temu “Rođendan moje Općine Novo Sarajevo”.📕✏️

Komentariši