You are currently viewing Šahiranje u našoj školi ♟️♟️♟️🕰️

Šahiranje u našoj školi ♟️♟️♟️🕰️

🏆
Šahovska sekcija nase škole, na kraju školske godine organizovala je turnir na kojem su učestvovali učenici od drugog do petog razreda. Trideset takmičara natjecalo se i demonstriralo svoja šahovska umijeća. Nakon pet odigranih kola najuspješniji je bio Tarik Odžak, 5-1. Sa 100% učinkom!
Naredna tri takmičara imaju po 4 poena, ali je plasman određen dodatnim kriterijima. Drugo mjesto je Rijad Kurtagić, 3-2 a trećeplasirani je Ishak Ćomić, 4-2.
Među djevojčicama plasman je slijedeći:

1. Amina Hukić, 5-1 sa 3 poena,
  2. Uma Zorabdić, 2-2 sa 2,5 poena
  3. Ajša Zejnilović, 5-3 sa 2 poena.
    Sudijske poslove obavio je Međunarodni sudija Mirza Miralem, a tehničku organizaciju naša učiteljica Azra Mahmutagić, fide instruktor šaha.
    Čestitke svim učenicima uz preporuku da se zabavljaju tokom ljeta igrajući šah.
    Zahvaljujemo se i direktorici škole gospođi Almiri Tabaković koja je prepoznala benefite šaha i maksimalno podržava rad sekcije.