You are currently viewing Saradnja JU OŠ “Grbavica I” sa Federalnom upravom policije👮

Saradnja JU OŠ “Grbavica I” sa Federalnom upravom policije👮

👮👫

Važnost pravilnog korištenja digitalnih tehnologija, a samim time i načina zaštite i prevencije od zlostavljanja u digitalnom okruženju je samo jedan od razloga uspostavljanja saradnje JU OŠ “Grbavica I” sa Federalnom upravom policije.
Saša Petrović, inspektor u odsjeku za borbu protiv kompjuterskog kriminala, FUP je veoma uspješno realizovao temu Nasilje nad djecom u digitalnom okruženju za učenike šestog razreda naše škole. Učenici su imali priliku da osim predavanja učestvuju u diskusiji, postavljaju pitanja i iznose svoje zaključke.
Prije realizacije teme učenicima, Saša Petrović održao predavanje na pomenutu temu Vijeću roditelja JU OŠ “Grbavica I”. Predstavnici odjeljenja u Vijeću roditelja su ovu aktivnost škole ocijenili veoma pozitivno, uz isticanje važnosti nastavka realizacije pomenute teme za učenike naše škole.
Direktorica škole Almira Tabaković je zahvalna Federalnoj upravi policije na saradnji uz želju da se ovaj vid saradnje kontinuirano nastavi.
U prilogu je kratki video zapis sa održanih predavanja koji je pripremila koordinatorica Sabina Piknjač.