You are currently viewing Sat kodiranja i u našoj školi (DECEMBAR 2021.)👫👫🧑‍💻🧑‍💻

Sat kodiranja i u našoj školi (DECEMBAR 2021.)👫👫🧑‍💻🧑‍💻

👏💻

Sat kodiranja ili Hour of Code je globalna edukativna akcija američke neprofitne organizacije CODE.ORG namijenjena stjecanju prvih programerskih iskustava, pokrenuta sa ciljem demistifikacije informatike i programiranja i motivacije učenika da razmotre karijeru u IT sektoru. Interaktivni tutorijali urađeni su na primjerima popularnih igrica i video filmova kao što Angry Birds, Minecraft, Elsa i Ana ili Frozen, te su osmišljeni tako da prethodno predzanje nije potrebno. BiH je tri godine zaredom postigla najbolje rezultate u regiji.

I ove godine su sudjelovali naši učenici u suradnji s nastavnikom informatike Ibrahimom Muharemović i uz podršku uprave i drugih nastavnika, što možete vidjeti na fotografijama.